Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zdarzyło się 10 lat temu - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zaprasza na wirtualną wystawę.

Zdarzyło się 10 lat temu - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zaprasza na wirtualną wystawę. fot. ecs.gda.pl
10 kwietnia 2010 r. o godzinie 08.41 cała Polska wstrzymała oddech na wiadomość, że pod Smoleńskiem rozbił się polski samolot TU-154 z 96 osobową delegacją, z parą prezydencką na czele. Katastrofy nikt nie przeżył.

 

Z okazji 10 rocznicy tej tragedii Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku przygotowało wirtualną wystawę pt. „Smoleńsk. Straciliśmy bohaterów drogi do wolności”. Poświęcona jest bohaterom Solidarności, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, m.in. Annie Walentynowicz, Lechowi Kaczyńskiemu czy Maciejowi Płażyńskiemu.

 

 

 

Wystawa dostępna w dwóch wersjach językowych – po polsku i angielsku na stronie https://ecs.gda.pl/title,pid,2010.html

 

 

 


 

Informacja i zdjęcia: ecs.gda.pl
 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Paweł
Paweł 10.04.2020, 14:10
a ja się pytam gdzie jest policja w warszawie, tchórze!!! Mandatów nie dali bo to władza? nam można mandaty wystawiać a temu zgromadzeniu pod pomnikiem? ile tam było osób, jakie odstępy od siebie, gdzie rękawiczki i maseczki - standardowo są równi i równiejsi. Albo to wszystko wielka ściema.
Kustosz Wawelu
Kustosz Wawelu 10.04.2020, 12:03
…………………………..SKANDAL Z PODMIANĄ ZWŁOK……………..na pokład samolotu lecącego do Smoleńska wsiadł człowiek „Mały” kłótliwy, przeciętny Prezydent, zaściankowy i ksenofobiczny, mierny polityk. Autor słów: "spieprzaj dziadu!"; "ta małpa w czerwonym"; "ja Panią załatwię", człowiek nie znający nawet słów Hymnu Narodowego. Obiekt żartów i kpin nie tylko satyryków. Określany w Europie jako „Kartofel”. Prezydent z najniższym poparciem społecznym.
Natomiast w trumnie ze Smoleńska przywieziono ciało wybitnego Męża Stanu, patriotę, bohatera narodowego, ojca narodu, największego Polaka, równego Królom i pochowano na Wawelu. Ja się pytam, kto podmienił zwłoki, kogo pochowano na Wawelu, gdzie jest ciało Kaczyńskiego ?
romek
romek 10.04.2020, 11:09
Drogi do jakiej wolności?
Urzędnik
Urzędnik 10.04.2020, 08:44
.....................................przypominam, że organizatorem tego wylotu był ówczesny Szef Kancelarii Prezydenta - niejaki Sasin który obecnie dąży na siłę do wyborów 10 maja. Pytam dlaczego ten Żyd tak nienawidzi Polski i Polaków ?