Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Działania w roku 2019 podsumowali sztumscy policjanci.

Działania w roku 2019 podsumowali sztumscy policjanci. fot. sztum.policja.gov.pl
W Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Ewa Pachura, kierownictwo oraz funkcjonariusze miejscowej jednostki. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej komendy.

We wtorek, 4 lutego br. w sztumskiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa, w której uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Ewa Pachura. Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, insp. Tomasz Czaja w przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2019 roku. Komendant złożył również podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

Trochę statystyk.

W zeszłym roku na terenie powiatu sztumskiego zanotowano o 35 więcej zgłoszonych przestępstw, niż w roku 2018. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych wykrywalność przestępstw kryminalnych ukształtowała się na poziomie 79%. W roku ubiegłym wylegitymowano 11821 osób, z czego 121 osób było poszukiwanych. Spadła również ilość wszczętych procedur niebieskiej karty z 588 do 97 w porównaniu z rokiem 2018. Na przestrzeni minionego roku funkcjonariusze ze sztumskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 93 kierowców i 63 rowerzystów, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali 19.965 kierowców na zawartość alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym 63 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. W 2019 roku, oprócz 7 debat, odbyło się też 314 spotkań, w których uczestniczyło łącznie 6389 osób.

Podsumowując odprawę Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku pozytywnie oceniła pracę sztumskich mundurowych, dziękując jednocześnie za wkład w osiągnięte wyniki.

Informacja i zdjęcia: sztum.policja.gov.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.